הסיפור של היקב

באזור מנשה, בעמק מוקף יערות אלונים, בתוך נוף ציורי, נמצא הישוב עמיקם.

בשנת 2000 נטענו ארבעה זני ענבים: קברנה סוביניון, קברנה פרנק, שירז, ומרלו.

שנת 2004 ייצרנו למעלה מ-2000 בקבוקים מכרמי היקב, ובשנת 2005 הייצור הגיע ל-5000 בקבוקים. בשנת 2008 התחלנו לייצר גם שרדונה ,אף הוא מכרמי היקב. החשיבות הרבה לכרמי היקב באה לידי ביטוי בשליטה על כל תהליך באופן שוטף והקפדה מלאה בכל שלב,כך שניתן להגיע לתוצאת משובחות.

מיקומו של הכרם,הוא הקובע את איכות היין,הכרמים הנושקים לנחל תנינים על אדמת הגיר הפורייה מטופלים במינימום ריסוסים ובמעט השקיה מקסימום איכות וניקיון ממזיקים ומחלות תוך שמירה מוקפדת על הנוף ביחס לכמות הענבים.

איתמר סלומון

איתמר סלומון,תושב עמיקם, חקלאי המגדל מטעי פירות וכרמי ענבים כבר שנים רבות, החל לייצר יין בכמויות קטנות כבר בשנת 1997, במרתף ביתו. מה שהחל כניסיון והמשיך כתחביב, והפך עם השנים לאהבה גדולה, שהביאה בסופו של דבר להקמת ה"יקב ליד הנחל". ייצור היין, כמו יין, הלך והשביח עם השנים, הניסיון ויד האמן. בשנת 2000 הניב היקב הביתי מעל 1000 בקבוקים שזכו לשבחים מצד הטועמים.אז החליט איתמר ("שהיין עלה לו לראש") שהגיע העת להרחיב את מעגל הנהנים, למסד את התחביב ולהופכו לעסק משפחתי. המרתף ננטש לטובת המחסן בחצר הבית, שהוסב על פי כל הדרישות והכללים שדורש יין "מפונק", ליקב מקצועי השאר כבר הסטוריה.(אומנם לא ארוכה מאוד, אבל בהחלט יש במה להתפאר). כדי לא לחטוא להיסטוריה, מציין איתמר, שייצור היין אינו עיסוק ממש חדש, לא במשפחת סלומון ולא במושב עמיקם. הוריו אשר נמנו עם דור מייסדי המושב, היו מייצרים יין מתוק לצריכה ביתית, מענבי המאכל דבוקי ומוסקט. את היין עשו אז עם הרבה סוכר, בעיקר מסיבות של שימור. השימור, מסתבר, הצליח מעל למצופה,"הכל נשאר במשפחה"והאהבה המשיכה גם בדורות הבאים, תוך שמירה על עקרונות המשפחתיות. יקב סלומון הינו יקב משפחתי וכל העבודה בו נעשית על ידי בני המשפחה, מהבציר ועד לביקבוק. האישה צ'יאקי (ילידת יפן) והילדים עמר ואיה, לוקחים חלק פעיל בכל שלבי הייצור, המתנהל תחת שרביטו של איתמר.